Eesti
English По-русски
Teated »

Soome hakkab Eestit esindama Schengeni viisade väljastamisel Bulgaarias

30.05.2014

15.06.2012 lõpetatakse viisade menetlus Eesti saatkonnas Bulgaarias, Sofias. Schengeni viisasid hakkab Eesti nimel väljastama Soome Suursaatkond Sofias.

Lisaks esindab Soome Eestit Iraanis, Araabia Ühendemiraatides, Filipiinidel, Indoneesias, Namiibias, Peruus, Serbias, Süürias (hetkel viisataotluste menetlemine peatatud), Tais, Tansaanias ja  Tuneesias.

Esinduslepingute sõlmimise eesmärk on hõlbustada inimeste reisimist Eestisse ning muuta  viisataotlemist lihtsamaks reisijatele, kes elavad riikides, kus välisesindusse jõudmine on riigi mastaape arvestades liiga keerukas ja kulukas või kus Eestil esindus puudub. Liikmesriigi esindusest saab taotleda lühiajalist viisat, transiitviisat ja lennujaama transiitviisat. Esindamine on seotud üksnes viisade väljastamisega ning muudele konsulaarteenustele leping ei laiene.

Eesti on esindatud 88 riigis. Esinduslepingud on sõlmitud 16 riigiga: Austria, Belgia, Hispaania, Hollandi, Itaalia, Leedu, Läti, Prantsusmaa, Poola, Rootsi, Saksamaa, Sloveenia, Soome, Šveits, Taani  ja Ungariga. Täpsem info: http://www.vm.ee/?q=taxonomy/term/132.


 

TopBack

© Eesti Suursaatkond Minskis Platonova 1B, Minsk, Valgevene tel. (375 17) 217 7061, e-mail: embassy.minsk@mfa.ee